عکاسی غذا

غذاهای خاص و خوشمزه باید عطر، رنگ و صد البته عکس خوشمزه هم داشته باشند. ترکیب بندی خاص، توجه به فرم و خواص رنگ ها در انتقال یک پیام تاثیر مستقیم را دارد. حال آنکه این پیام حامل یک تجربه خوشمزه باشد! با گسترش فضای مجازی و رابطه جدانشدنی مخاطبان و اینترنت، پیج های معرفی غذا و رستوران از اهمیت و محبوبیت قابل توجهی بهره مند شده اند. در این بین عکس غذاهایی که بیشترین لایک و بازخورد را داشته باشند در اولویت تست مخاطبان قرار می گیرند. اگر شما از اصالت غذای خود مطمئن هستید با ما تماس بگیرید.

غذای خوشمزه با شما و عکس خوشمزه با ما.

نمونه کارها

برای مشاوره رایگان در مورد عکاسی غذا کلیک کنید

ما معتقدیم که نورپردازی عکاسی مواد غذایی به طور یکجانبه مهمترین مؤلفه برای ایجاد یک عکس زیبا، خالص و ناب از مواد غذایی است. این روش می تواند سبک امضای شما را واقعا تعریف کند!

در ابتدا شاید، مدت زمان زیادی طول بکشد تا واقعاً نور را به درستی درک کنیم، اما بعد از اشرافیت کامل به این موضوع، تأثیراتی که نور می تواند برای یک تصویر و احساساتی که سعی در انتقال آن را دارد، پی خواهیم برد.

اهمیت نورپردازی در عکاسی غذا و مواد غذایی

برای اینکه یک تصویر زیبا با تجهیزات نورپردازی حداقل و درعین حال کامل را داشته باشیم، باید از منابع زیر بهره ببریم:

  1.  پنجره ای که از طریق آن نور خورشید به داخل بتابد.
  2.  استفاده از دیفیوز(کاهش نور و نرم کردن آن) توسط پارچه سفید یا کاغذ کالک
  3. استفاده از رفلکتور(جبران منبع نور از طریق بازتاب آن به چشم) توسط فوم سفید یا رفلکتور

 

و اما چطور باید شروع کرد؟

برای ایجاد نور نرم و در عین حال درخشان، باید یک پنجره داشته باشیم که از طریق آن، نور طبیعی به داخل انتقال یابد. این نور سایه هایی کاملاً مشخص ایجاد می کند. شما می توانید با کاغذ کالک یا پارچه سفید شدت عبور نور از پنجره را کنترل کنید و برای تصحیح قسمت های نور نخورده موضوع و رسیدن به نور متعادل در عکاسی، می توانید از رفلکتور بهره ببرید. فراموش نکنید که برای کم کردن کنتراست در عکس باید از رفلکتور سیاه استفاده نمایید.

 

 

5 نکته ویژه جهت عکاسی حرفه ای غذا؛

1-زاویه دید خود را انتخاب کنید

در واقع فقط چند زاویه بکر در عکاسی از غذا وجود دارد که بارها و بارها آنها را دیده اید، با این وجود تصمیم آگاهانه بگیرید. مکانی که دوربین را قرار می دهید بر نوع روایتی که می خواهید تعریف کنیدتأثیر می گذارد.

از قبل به غذا فکر کنید! اندازه، شکل، فرم و هر آنچه در آن منحصر به فرد است را بُلد کنید. حال دوربین را در محلی قرار دهید که فکر می کنید بهترین نتیجه را خواهد داشت. بعضی از غذا ها وقتی از روبرو ثبت می شوند بسیار عالی به نظر می رسند و بعضی از غذاها وقتی زاویه بالا به پایین دارند مناسب ترین حالت را دارا هستند. نگاهی به کاپ کیک های زیر بیاندازید. فرم های مارپیچ و ظریف آنها وقتی از روبرو عکاسی شدند واقعاً هنرمندانه هستند، اما با عکاسی از زاویه بالا این زیبایی را از دست می دهند.

2-زمینه مناسب ایجاد کنید

هنگام عکاسی از روبرو سعی کنید پیش زمینه و پس زمینه ای خلاق، هنری و متفاوت برای محصول داشته باشید. غذای اصلی خود را با مواد تشکیل دهنده و لوازم مربوط به غذا احاطه کنید. مواد اولیه، سس، روغن ها و وسایل آشپزی می توانند جذابیت را برای مخاطب به ارمغان آورد.

3-نور طبیعی بهترین گزینه است

نور خدای عکاسی است و استفاده از ابزار برای کنترل آن، عکاسی از غذا را به سطح بالاتری می رساند. استفاده ضعیف از نور عکس شما را خراب می کند و بلافاصله مخاطب از آن دور می شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که نور باعث حواس پرتی نشود و به عکس های غذایی شما کمک کرده باشد.

قرار دادن دیفیوزر((پخش کننده) (یا حتی یک ملافه سفید و نازک)) بین نور طبیعی(پنجره) با محصول، اولین قدم در جهت کنترل آن است. نرم کردن سایه های سخت و اصلاح کنتراست های  تیز ناشی از نور مستقیم خورشید کار دیفیوزر است.

در بعضی از موارد بسته به رنگ محصول شما در جهت جذب و انعکاس نور، نیاز به کاهش نور در منطقه مورد نظر هستید، این کار را می توانید با دیفیوزر سیاه انجام دهید. با این روش مخاطب می تواند به راحتی در تصویر خیره شود و به همه جای تصویر به خوبی نظارت کند.

4-خطوط راهنما ایجاد کنید

با وجود این همه لوازم و مواد تشکیل دهنده در کادر، چگونه می توانیم تماشاگران را وادار کنیم که به اصل موضوع نگاه کنند؟ درست است، تکنیک قابل اعتماد آهنگ سازی با خطوط می تواند کارگشا باشد. برای ایجاد خطوط و جلوه های لایه ای در تصاویر خود می توانید از لوازم جانبی یا مواد تشکیل دهنده استفاده کنید. این یک روش ترکیبی است که توسط عکاسان برای هدایت چشم مخاطب خود به سوژه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای ایجاد خطوط راهنما همانند تصویر زیر، می توان از وسایل مختلف استفاده کرد. بطور مثال قاشق که خط زیبایی ایجاد می کند و بیننده را مستقیماً به هلو پخته شده و بستنی هدایت می کند.

5-ترکیب رنگ را حفظ کنید

ابتداعاً من هم تصور می کردم که استفاده از جزئیات رنگارنگ، می تواند برای مخاطب هیجان انگیز باشد. اما کنترل رنگ آکسسوار های صحنه برای دست یابی به یک عکس غذای ناب یک اصل مهم تلقی می شود. استفاده از رنگ های خنثی در پس زمینه برای جلا بخشیدن به محصول یا غذا، شایان ترین کمک را به عکاس می کند.

عکاسی حرفه ای غذا در ایران
آموزش رایگان عکاسی غذا
آموزش ترفند های عکاسی غذا
آموزش نورپردازی عکاسی کافه و غذا
آموزش ترفند های عکاسی غذا
آموزش کادربندی عکاسی به صورت حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست