عکاسی فشن و مدلینگ

دنیای فشن و مدلینگ با سرعت تمام در حال پیشرفت و پیشروی است. در این میان توجه به رشته عکاسی این دنیا از اهمیت منحصری برخوردار است. روزانه صد ها عکس از مردان و زنان مختلفی در فضای مجازی انتشار میشود که لباس، زیورآلات و کفش های متفاوتی بر تن کرده اند و آنها را به دکور گذاشته اند را میبینیم یا شاهد برگزاری نمایشگاه های تخصصی و آکادمیک فشن و مدلینگ در داخل و خارج از ایران هستیم. حضور در این مجامع و رقابت با شرکت ها نیازمند اولویت انجام هرچه حرفه ای عکاسی مدلینگ و فشن را نیازمند است.

برخورداری از فکر خلاق، استودیو حرفه ای، آرایش جذاب لباس، مو و صد البته میک آپ مدل در کنار نورپردازی دقیق و رنگ شناسی دقیق تر میتواند فرصت دیده شدن و جذب مشتری را برای شما ایجاد کند.

نمونه کارها

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد عکاسی فشن و مدلینگ کلیک کنید

انواع عکاسی فشن و مدلینگ

عکاسی فشن رو بصورت عمده می توان به چهار دسته زیر تقسیم بندی کرد.

  • تحریریه
  • تمام مد
  • کاتالوگ
  • خیابانی

تحریریه: به طور معمول در روزنامه ها، مجلات، آگهی ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. در این دسته از ژانر عکاسی فشن مدلینگ، تمرکز اصلی روی داستان سوژه و اتفاقاتی که در لایه های عکس جلب می‌شود.

تمام مد: عکاسی تمام مد چندین مرحله فراتر از عکاسی مد تحریریه پیش می‌رود. اما بر خلاف تصاویر تحریریه، کمتر مربوط به داستان است و همه چیز درباره مدل، بیان، لباس و ژست است. استفاده خوب از نور برای ایجاد روحیه مناسب ضروری است.

خیابانی: این بخش از عکاسی فشن و مدلینگ که در سال های اخیر با پیشرفت قابل ملاحظه ای روبرو بوده است، بیشترین تمرکز را به استفاده مدل از لباس در فضای شهری را دارد.

 

و اما سوال مهم؛ چگونه عکاس فشن و مدلینگ شویم؟!

برای کار در این شاخه از عکاسی باید توانایی همکاری با  یک گروه حرفه ای و خلاق را داشته باشید. تصاویر شما از قدرت بیان بصری خوبی برخوردار باشد و الفبای نور رو به خوبی بلد باشید.

الهام بگیرید

از هر چیزی می تواند در هنر الهام گرفت. یک تابلو نقاشی ساده و کودکانه، یک قطعه موسیقی، سکانسی از یک فیلم یا حتی منظره طبیعت روبروی اتاقتان!

دنبال لوکیشن باشید

یک عکاس باید در همه شرایط بتواند خوب ببیند! لوکیشن های خوب و دارای پتانسیل را جستجو کنید و آن را در دفترچه ای یاداشت نمایید. در صورت نیاز به آن ها مراجعه کنید و در کارهایتان از آن استفاده کنید.

استوری بورد بکشید

برخلاق بیشتر هنرمندان، باید همیشه دنیال استوری بورد باشید. استوری بورد فقط صرفاً برای ساخت فیلم های سینمایی کاربرد ندارد! شما می‌توانید برای درک بهتر صحنه، فرم، لباس و البته توجیه عوامل صحنه از یک طرح اسکیس استوری بورد استفاده کنید.

همکاران خود را انتخاب کنید

در هر کار تیمی، سر تیم باید گروهی را دعوت کند که بتواند با آن ها همکاری کند. در اثنای این انتخابات، حتما به تخصص هم توجه داشته باشید. یک همکار متخصص نافرمان، بهتر از یک همکار بدون تخصص فرمانبردار است!

 

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست