مراحل کلی طراحی برند

مرحله اول

“نگارش پایه های برند”

پایه های شکل گیری یک برند برای تبدیل به هویت اجتماعی در این مرحله مشخص شده و پرسش و پاسخ های اولیه شکل می گیرد.

مرحله دوم

“جذب اسپانسر و سرمایه گذار”

از اصلی ترین مراحل برای یک برند، جذب اسپانسر و توجیه آن می باشد. این مرحله باید با دقت تمام و کارشناسی شده پیش روی کند.

مرحله سوم

“طراحی نام، رنگ و لوگو “

انتخاب نام، نشان و رنگ تاثیر مستقیمی در نگاه مخاطبان دارد. بطور کلی مخاطبان با سه پارامتر مذکور هویت یک برند را بررسی می کنند.

مرحله چهارم

“عقد اساسنامه”

هیئت موسس، هیئت مدیره و مدیرعامل در این مرحله مشخص شده و سهام اعضا در هر دپارتمان به تفاهم اعضا می رسد.

برند ها؛ هویت اجتماعی را نشان می دهند!

برند یا نام تجاری، همان اسم، تصویر، حرف و یا نمادی است که در فعالیت اقتصادی از آن بهره می گیریم. نام تجاری یا برند ارتباط مستقیمی با احساسات و عواطف مخاطب دارد. بطوری که صفات و ویژگی های آن را با دیدن ،شنیدن ،حس کردن به صورت ذهنی، دیداری و یا شنیداری در ذهن و قلب خود تداعی می کند.

اصطلاح برند در جامعه ما به محصول، خدمت یا نتیجه ای گفته می شود که از مقبولیت و هویت اجتماعی خوبی برخوردار باشد. دستیابی به این ارزش والا نیازمند اخلاق حرفه ای، کیفیت مناسب و صد البته تبلیغات مفید و موثر است. تبلیغاتی که مخاطبان را با خود همراه کند و حس مالکیت اجتماعی برند را در خود تقویت کند. در چنین شرایطی مخاطب خود را عضو پیوسته یک برند می شناسد و بصورت ناخودآگاه با سیاست های آن برند همراه می شود. اولین قدم در تجارت اعتماد است و علامت تجاری به وسیله برند سازی به این اعتماد و تعهد شتاب می بخشد.

طراحی برند؛ یک تصمیم خارق العاده!

طراحی تئوریک پایه های برند، انتخاب نام تجاری، تصویب سیاست ها و هدف گذاری کوتاه مدت و بلند مدت از پارامتر های ساخت برند می باشند. در این مرحله باید با توجه به آنالیز خدمات یا محصول و بهره گیری از آمار و نمودار های بازار به درک صحیح هویت اجتماعی و تجاری خود رسید.

پایه های تئوری یک برند همانند ساخت و ساز های ساختمانی و معماری باید در این مرحله پی ریزی شود. نوع ارائه خدمات، ساز و کار تشکیلاتی و اداری، معرفی هیئت موسس، جذب سرمایه گذار و … از اقدامات بعدی این حوزه می باشد. اگر شما هم در فکر ساخت برند خود در میان کسب و کار ها را دارید، می توانید از طریق فرم تماس با ما برای مشاوره رایگان اقدام کنید. همکاران ما در اولین فرصت جلسات توجیهی ثبت برند را با شما هماهنگ خواهند کرد.

طراحی برند و مشاور تبلیغات

پرسش و پاسخ 

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره تخصصی و رایگان همه روزه از طریق فرم تماس با ما

فهرست